Ak Parti K.Maraş Adaylarının Özgeçmişi 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / SİYASET / Ak Parti K.Maraş Adaylarının Özgeçmişi

Ak Parti K.Maraş Adaylarının Özgeçmişi  Ak Parti K.Maraş Adaylarının Özgeçmişi

Ak Parti K.Maraş 24. dönem Milletvekili adaylarının özgeçmişleri.Adaylarımızı daha yakından tanımak isteyenler için işte ulaşabildiğimiz adayların öz geçmişleri.

2011-04-12, 12:19:28 6 yorum
1:.MEHMET SAĞLAM 15.03.1938 ÖĞRETİM ÜYESİ, PROFESÖR

2: .NEVZAT PAKDİL 12.01.1950 KAMU YÖNETİCİSİ

3:.MAHİR ÜNAL 01.07.1966 AKADEMİSYEN

4:.YILDIRIM MEHMET RAMAZANOĞLU 15.01.1956 İKİ BRANŞTA UZMAN TIP DOKTORU    

5:.SEVDE BAYAZIT KAÇAR 02.03.1974 YAPIMCI


6:.SITKI GÜVENÇ 01.11.1961 DİŞ HEKİMİ


7:.HAMİT BÜLENT EKEN 23.05.1977 ECZACI

8:.İDRİS TEZCAN 22.01.1962 İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ

 

 

1: Mehmet SAĞLAM

15 Mart 1938'de Kahramanmaraş Göksun'da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Habibe'dir. Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını "kamu yönetimi" alanında ABD'de New York Üniversitesi'nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi'nde doçent ve profesör olarak, öğretim üyeliği görevinde bulundu. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Dekanı, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Başkanı, YÖK Başkanı, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 6'sı kitap olmak üzere, çok sayıda Türkçe ve İngilizce makalesi akademik dergilerde yayınlandı. 20, 21. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili. 20. Dönem'de TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanlığı yaptı. 54. Hükümet'te Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem'de Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce, iyi düzeyde Fransızca bilen Sağlam, evli ve 2 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP' den Kahramanmaraş milletvekili seçilmiştir.

 

2:  Nevzat PAKDİL

1950 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesinde doğmuştur (Babasının adı Hayri, Annesinin adı Zekiye'dir). Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır.

Kamu Yönetimi Uzmanı ve eğitimci olan Pakdil, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Personel Genel Müdür Yardımcısı, Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdür Yardımcısı, Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürü, Başbakanlık Başmüşaviri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İ.E.T.T. Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 22. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Kahramanmaraş Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmiş ve TBMM Başkanvekilliği’ne seçilmiştir.Nevzat Pakdil, aynı zamanda TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Başkanıdır.

 

3:  Mahir ÜNAL

 

Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi olan Ünal’ın 1966, Kahramanmaraş, Elbistan doğumlu. 1984 Bahçelievler Kocasinan Lisesi, 1991 Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Kent çalışmaları, yerel yönetimler ve siyasal iletişim konularında danışmanlık hizmetleri vermenin yanı sıra, Özel bir üniversitede Davranış Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından 2003 yılında gerçekleştirilen Siyaset Akademisinde etkili iletişim dersleri ve bir vakıf üniversitesinde MBA’ da Örgütsel davranış dersleri verdi. 2005 yılında İTO’ da müşavir olarak görev yaptı. 2007-2009 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.  Ak Parti, 2004 Yerel Seçim, 2007 Genel Seçim ve 2009 Yerel Seçim Kampanyalarında görev aldı ve birçok yurtdışı seçim kampanyasında danışmanlık hizmeti verdi. İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Ana Bilim Dalında Doktora çalışması devam ediyor.

 

4. Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU

 

2009 -2011-  En son, Başbakan Başdanışmanı ve Sayın Başbakanımızın aile doktoru sıfatıyla, kendisi ile birlikte çalışma sorumluluğu içindeyken, aday adaylığı için istifa etti. Özgeçmişindeki diğer bazı kilometre taşları;

2004-2009:

AB ile uyum için Kent Konseyleri Yönetmeliğinin hazırlanmasına katkı, İçişleri Bakanlığınca onaylanıp Resmi Gazete’de yayınlanmasını takiben Üsküdar Kent Konseyi Kurucu Başkanlığı

Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Parlamentosu Türkiye Temsilciliği

Üsküdar Belediyesi Ak Parti Meclis Üyeliği, Başkan Vekilliği, Denetleme Kurulu Başkanlığı, Sağlık Komisyonu Başkanlığı

Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) için Kurucu Danışmanlık ve Koordinasyon çalışması

Üsküdar Belediyesi adına, kamu hizmeti dalında, TÜSİAD ve Avrupa Konseyi e-devlet ödülü:

Bilgi-İşlem, Yazılım, Donanım, Sistem, Veritabanı, İnternet, Grafik, Web, Genel İnformatik ve

GIS (Geographic Information Systems) Uzmanlığı, Tapu Kayıt Bilgilerinin read-only formatında

on-line olarak Belediyelerin mevcut veritabanına aktarımı ve Digital Arşiv altyapı çalışması

Sigorta ve Finansman Uzmanlığı, Türkiye Sigorta Brokerleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi

Çocuk Sağlığı-Hastalıkları ve Nöroloji Branşlarında Uzman Tıp Doktoru

Birlik Vakfı Doktorlar Kulübü Üyesi

Türkiye Kalite Derneği Üyesi

15.01.1956 doğumlu, evli ve iki çocuk babası

1990-2004

İstanbul'da Özel Muayenehane Hekimliği ve Kadıköy'de Adam Sağlık Merkezinin kurulup işletilmesi, Koruyucu Hekimlik Uygulamaları için Valilikten Kalite ve Teşekkür Belgesi

1987-1990

İstanbul'da Şişli Etfal Hastanesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nöroloji Bölümlerinde Kadrolu Hekim görevi ve Uluslararası Bilimsel Çalışmalara katkılar ve yayınlar

1983-1987

İsviçre'de Lozan Üniversitesi Tıp Fakültesinde Nöroloji Uzmanlık Diploması Eğitimi, aynı süre zarfında, İsviçre Federal Yabancılar Dairesinde, Müslüman Yabancılar Temsilciliği görevi ve İsviçre'de Yabancı konumunda bulunan Müslümanlar ile Federal Yabancılar Dairesi arasında, dört dilde simultane tercümanlık hizmeti (Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca)

1979-1983

İsviçre'de Bern Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Sağlığı-Hastalıkları Uzmanlık Diploması Eğitimi ve Üniversite Promosyon Ödülü, İsviçre'de tüm doktorlar için zorunlu olan profesyonel düzeyde, geniş kapsamlı Bilişim, Sigorta ve Finansman Eğitimi

1972-1979

Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp Doktoru Diploması Eğitimi ve Rektörlük Ödülü

Yabancı Diller

İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Arapça, Baerndütsch (İsviçre'de bir mahalli dil)

 

 

5. Sevde BAYAZIT KAÇAR

Doğum Tarihi   02.03.1974

1974 Kahramanmaraş doğumlu, Edebiyatçı ve Eski Milletvekili Merhum Erdem Beyazıt’ın kızı.

İlk, orta, lise öğrenimini Ankara’da tamamladı, Açık Öğretim Fakültesi, Halk ve İlişkiler bölümü mezunu. İstanbul Büyük Şehir Belediyesinde 2 dönüm belediye meclis üyeliği ve daimi encümen üyeliği görevinde bulundu.

2007 seçimlerinde İstanbul Bahçelievlerden Milletvekili aday adaylı oldu. 2011 yılında ise ilimizden Milletvekili adayı oldu.

Şu anda film yapımcılığı yapıyor. İstanbul Kültür Başkenti tanıtımında 4 belgesel çalışması yaptı. Şu anda yapımcılığa devam ediyor.

6. Sıtkı GÜVENÇ

 

Ben 1961 yılında Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde doğdu. İlk orta lise öğrenimimi Pazacık'ta tamamladı. Üniversite eğitimime İstanbul Üniversitesi  Diş Hahekimliği Fakültesinde devam etti. 1985 yılında mezun olduktan sonra Rize Devlet Hastanesinde göreve başladı. Askerlik görevimi Ankara Kara Kuvvetleri Karargahı Sağlık kısmında yaptı. 1989 yılında Pazarcık ilçesi sağlık ocağı daha sonrada Pazarcık Devlet Hastanesinde görev yaptı. Pazarcık'ta bulunduğu süre içinde sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulundu. Aş evi açtı. o dönemde Andırın Devlet Hastanesinde görev yaptı. 1992 yılında Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde göreve başladı. 2003 yılında Devlet Hastanesinde Baş hekim yardımcılığı, 2 ekim 2003 tarihinde de Sağlık Müdürlüğü görevine getirildi. 8 mayıs 2007 tarihimde aday adayı olmak üzere istifa etti.ufak bir oy ile 7 nci sıradan millet vekilliğini kaçırdı. Daha sonra tekrar  ağız ve diş sağlığı öerkezi baş hekimi oldu. 2011  milletvekili seçimi için diş hekimliğinden istifa etti.

 

7: Hamit Bülent EKEN

 

Hamit Bülent EKEN 23 Mayıs 1977 yılında K.Maraş’ın Afşin ilçesinde doğdu. İlkokulu Afşin’de tamamladıktan sonra ortaokulu Afşin imam hatip lisesinde bitiren Eken 1993 yılında Afşin Lisesinden mezun oldu.

 

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık  Fakültesinden mezun olan Eken aynı yıl memleketi olan Afşin’de eczacılık mesleğini serbest eczacı olarak icra etmeye başladı.

          2002 yılında yeni kurulan Ak parti teşkilatlanmasında ilçe kurucu üyesi olarak siyasete başladı. Ak parti Afşin yönetim kurulu üyeliği ve sonrasında teşkilat başkanlığı görevlerinde bulundu.2003 yılında vatani görevini yerine getirmek için siyasete ara veren Eken Diyarbakır MSB İç Tedarik Bölge Başkanlığında Eczacı teğmen rütbesiyle  2004 yılında terhis oldu.  

 

Hamit Bülent Eken, 2007 genel seçimlerinde Türkiye’nin en genç milletvekili aday adayı olarak Kahramanmaraş Ak Parti milletvekili aday adayı oldu.2009 yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi seçilen Eken halen Afşin Belediyesinde belediye encümen üyeliği  ve de aynı zamanda Afşin spor genel sekterliği görevlerini yürütmektedir. Hamit Bülent Eken halen Afşin’de serbest eczacılık ve Ekenler İnşaat kuyumculuk otomotiv Ltd. Şti. bünyesinde faaliyet gösteren üç farklı firmanın yöneticiliğini yapmaktadır.

 

      Evli ve 3 çocuğu olan Ekenin eşi de kendisi gibi eczacıdır.

 

Ailesi.

23 Mayıs 1977 yılında doğdu.

2000 yılında Başak hanımla evlendi.

Osman Cevher, Mustafa Efe, Necmiye Dila, isminde olmak üzere, üç çocuk babasıdır.

 

Eğitim Durumu.

1986 Atatürk ilköğretim okulu,

1989 Afşin İmam Hatip Lisesi,

1993 Afşin Lisesi

1998 İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi.
 

Siyasi Kariyeri.

2002 AK Parti kurucu kurul üyesi

2003 AK Parti İlçe teşkilat başkanı

2007 AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı

2009 Yerel seçimlerde Afşin Belediye meclis üyesi

         Afşin Spor Genel sekreteri.


 Başarı Portföyü.
 1)- Afşin Ticaret ve Sanayi Odası 2007 yılı Gelir vergisi rekortmenliği ödülü
2)- Afşin Ticaret ve Sanayi Odası 2008 yılı Gelir vergisi rekortmenliği ödülü

3)- 2008 Anadolu Gençlik Derneği Kahramanmaraş Genç Girişimci ödülü
4)- 2009 yılı Dives 3. Siyaset ve İş Dünyasının Yıldızları Yılın Özel ödülü
5)- 2010 4. Eshab-ı Kehf başarı ödülleri Yılın Onur Ödülü

 

                  8. İdris TEZCAN              İdris TEzcan        

 

Doğum Tarihi : 22.01.1962

Mesleği :  İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ


Paylas

YORUMLAR // 6 Adet yorum yapıldı.
marastan cobanıda koysan secılır.
2011-04-14, 17:24:58
demır diyor ki;

marasta kımı koyarsan koy akpden secılır akpde bunun farkında gozden cıkırılmıs gıbı bır lıste yapılmıs fılm yapımcısı ne anlar vekıllıkten ben kedı adıma cok uzuluyorum yazık dıyorum.maras halkı bunun karsılıgını ıns secımlerde verecektır vermelıdırde.....


boşa kızmayın
2011-04-14, 01:57:16
emrah diyor ki;

boş boş sinirlenmeyin diğerleri merkezden olduda ne oldu adamların kariyerleri ortada 10 numara aday göstermiş. adam gibi birini gönderseydiniz bu zamana kadar başbakan böyle bir seçim yapmazdı herhalde.


millet
2011-04-13, 15:08:55
ahmet diyor ki;

milleti kandırdığınız yeter maraş milleti koyun milleti değildir.., siz bu listeyi neye göre seçtiniz bilmem ama görünen köy kılavuz istemez... biz maraş için iş yapacak vekiller arıyoruz. maraşın tarihi çok eski ama gelişmesi hiç yokkkkkkkkkkkkk


halka uzakmı yakınmı
2011-04-13, 12:36:53
onur tekeli diyor ki;

bu liste halka ne kadar yakın olacak......vekillik gönül işi olmalı yoksa koltuk sevdası değil... sayın vekiller kendinizden önce temsil ettiğiniz halkın hakkını gözeteceksiniz


ithal
2011-04-12, 13:58:16
ali diyor ki;

maşallah ,thal adaylarala doldurmuş ak parti. bu kadroya kim oy vercek . alışmışlar maraşlı nasıl olsa oy verir. diye ama görecekler 13 haziran sabahı. bu kadarda olmaz yuh yani bizler hiçmi yerli bir isim olmaz.


 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


7 + 1 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)

K.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.