İlahiyatçı Yazar Cemal Nar İle Röportaj 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / RÖPORTAJ / İlahiyatçı Yazar Cemal Nar İle Röportaj

İlahiyatçı Yazar Cemal Nar İle Röportaj İlahiyatçı Yazar Cemal Nar İle  Röportaj

Maraşhabermerkezi: Muhterem hocam, sitenizin yenilendiğini biliyoruz. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

2011-09-26, 12:26:55 1 yorumCemal Nar: Sitemizin anasayfasına bakarsanız görürsünüz ki yerel ve hatta kişisel olmaktan çıktık ve evrensel bir siteye dönüştük. Evet, yenilendik, yeni yazarlarımız, resimlerimizle bilgi ve görsel anlamda geliştik ve büyüdük. Daha önceleri günlük beş yüz- altı yüz olan okuyucu sayımız inşallah bundan sonra binlerle konuşulacaktır. Bu konuda sizin katkılarınızı bekleriz. Herkesin de inşallah.

 

Maraşhabermerkezi: Muhterem hocam, siteden amacınız nedir? Bu zahmetli yola neden çıktınız?

 

Cemal Nar: Birçok amacımız var elbette. Ama bunu bire indirirsek, yani asil amacımızı ifade edersek şunları söyleyebilirim: Birinci amacımız Allah Teâlâ’nın bilgisi ve dolayısıyla sevgisini gönüllere duyurmaktır. O’nu tanıtmaktır, O’nun yolunu tanıtmaktır. O’nu ve yolunu bize anlatan ve sevdiren Sevgili Peygamberimizi (sav.) tanıtmak ve sevdirmektir. Bu sevgiye layık olmanın usül ve âdâbını anlatmaktır karınca kaderince.

 

Maraşhabermerkezi: Biraz açar mısınız?

 

Cemal Nar: yani demem o ki bizim amacımız, Yüce Yaratıcımızın bize verdiği nimetlerin bir kısmını insanlarla paylaşarak O’na olan şükür borcumuzu sunmaktır. O’nu memnun ederek rızasını kazanmak istiyoruz.

 

Bunun bir yolunun da insanlara O’nu ve O’nunla ilgili gerçekleri anlatmak olduğunu biliyoruz. Yüreğimiz O’nun sevgisi ile kıpır kıpır. Yeryüzünün en önemli, en değerli işinin, O’nu insanlara tanıtmak ve sevdirmek olduğuna inanıyoruz. Zaten O’nu tanıdıktan sonra sevmemek mümkün değildir. O bize çok yakınken, bizim O’na uzak düşmemiz, en fazla endişelendiğimiz şeydir.

 

Yıllarca gerek öğretmenliğimiz ve fahrî vaizliğimizde, gerekse yazarlığımızda O’nu, Resulünü, kitabını, dinini ve varlığının en büyük delillerinden olan güzel insanlarını, dostlarını anlatmaya çalıştık. Bu arada Yer yer “çağın imkânlarından irşat ve tebliğde yararlanmalıyız” dedik. O günlerde henüz bize çok uzak olan interneti de dile getirmiştik. Ama bu aklımızdan hiç çıkmadı. Çünkü internetin imkânları baş döndürücüydü.

 

Amacımız, yukarıda da dediğimiz gibi becerebildiğimiz kadarıyla Rabbimizin en büyük nimeti olan İslam dini ile ilgili bir kısım bilgileri sizlerle paylaşmak suretiyle O’nun rızasını kazanmaktır. Onun için sitemize “soru cevap”, “iletişim” ve “misafir kalemler” gibi bölümler koyduk. Yani sizlere içtenlikle gönlümüzü açtık, dostça elimizi uzattık. Her konuda yazılarınızı bekleriz. Sevgi ve saygı çerçevesinde konuşamayacağımız kimse yoktur.

 

Maraşhabermerkezi: Site herkese açık mı? Yani isteyenler yazı gönderebilirler mi?

 

 

Cemal Nar:Evet, elbette. Aslında sitemiz daha çok emeğimizin ürünü olsun istedik. Başka sitelerden hazır bilgiler kopyalamak niyetinde değiliz. Ancak “misafir kalemler”e herkesin gönderdikleri ile beraber, kimi yazarların çok beğendiğimiz bazı yazılarını “İktibas” yoluyla konuk edebiliriz, ya da insanlarca bilinmesinde fayda gördüğümüz çok kıymetli bazı insan, kitap, yazı, bilgi veya haberleri, kaynak vererek alabiliriz. Yazılarıyla katılan misafirler bizi sevindirir ve onurlandırır elbette. Bekleriz…

 

Maraşhabermerkezi: Hocam site hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Cemal Nar: Bu teknik bilgilerle okuyucularımızı sıkmak istemem. Dileyen siteye girer ve “takdim” yazısını okuyarak bu bilgilere ulaşabilir.

 

Maraşhabermerkezi: Hocam çok teşekkür ederiz.

 

Cemal Nar: Ben de çok teşekkür ederim.

Paylas

YORUMLAR // 1 Adet yorum yapıldı.
çalışmalarınız takdire şayan
2011-09-26, 12:50:52
hakan beyazay diyor ki; sayın hocam sitenizi yakından takip eden birisi olarak çalışmalarınızı ve bu insanlara bir parça bilgi vermek için nasıl çalıştığınızı biliyoruz. allah razı olsun. ayrıca www.cemalnar.com daki soru cevap bölümünüz güzel olmuş.

 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


1 + 5 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


google fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckK.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.