Ortadoğuya İhraç Yapamayınca Elma Elde Kaldı 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / EKONOMİ / Ortadoğuya İhraç Yapamayınca Elma Elde Kaldı

Ortadoğuya İhraç Yapamayınca Elma Elde Kaldı Ortadoğuya İhraç Yapamayınca Elma Elde Kaldı2013-10-28, 09:47:37 0 yorumOrtadoğu ülkelerinde ki karışıklıklar yüzünden, Göksun Elması üreticinin elinde kaldı.Ortadoğu ülkelerinde yaşanan sorunlar elma üreticilerini de olumsuz etkiliyor. Yaşanan krizler nedeniyle elma üreten ve ihraç eden Kahramanmaraş'a bağlı Göksun ilçesi Çardak beldesindeki üreticilerin elmaları ellerinde kaldı. Tüccarın 50-60 kuruş vererek almak istediği elma, marketlerde 2-2,5 TL'den satılıyor. Üretici istediği fiyattan satamadığı için elmaları bahçede bekletiyor. Ancak bahçede bekleyen elma çürüme tedidi altındı.


Göksun'a bağlı Çardak beldesi bölgenin en önemli elma üretim merkezlerinden. Her yıl yaklaşık 40 bin ton elma rekoltesi elde edilirken bu yıl rekolte paraya dönüşmedi. Mısır, Ürdün gibi Arap ülkeleri bu yıl beklenen oranda elma alımı yapamadı. Bu nedenle tüccar üreticilerden elma almıyor. Bir çok bahçede elma satış için bekletiliyor. Tüccar Ortadoğu'yu, üretici tüccarı bekliyor.

Paylas

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


6 + 8 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


google fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckK.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.