Kahramanmaraş’ta Tekstil Fuarı Açılacak 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / EKONOMİ / Kahramanmaraş’ta Tekstil Fuarı Açılacak

Kahramanmaraş’ta Tekstil Fuarı Açılacak Kahramanmaraş’ta Tekstil Fuarı Açılacak

Tekstil sektöründe son yıllarda yapılan yatırımlar ve alınan teşviklerle hızla büyüyen Kahramanmaraş’ta KTM2014 ismiyle 23-25 Ekim 2014’te ‘Tekstil Makineleri Fuarı’ düzenlenecek.

2014-02-07, 10:53:58 0 yorum 

KTM2014’e yerli ve uluslararası firmalardan gösterilen yoğun ilgi sonucunda, fuar alanının yüzde 90’ı doldu.

Kahramanmaraş Fuar Merkezinde (KAFUM) 23-25 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan Tekstil Makinaları Fuarı yerli ve yabancı tekstil sektörü temsilcilerini buluşturacak fuar, ECR Fuarcılık tarafından organize ediliyor. Tekstil sektörünün kalbinin attığı Kahramanmaraş’ta gerçekleşecek olan organizasyon bir fuardan çok daha ötesini kapsayacak.

Tekstil sektörünün önde gelen isimlerini, Türk tekstil ve konfeksiyon üretimin yüzde 70’inin yapıldığı bölge ile buluşturacak olan KTM 2014 Tekstil Makinaları Fuarı konumu itibari ile önemli bölgesel fuarlar arasında yer almayı hedefliyor. Tekstil ve Konfeksiyon üretimin kalbinin attığı Adana, Osmaniye, Gaziantep, Niğde, Kayseri, Malatya, Şanlıurfa ve Adıyaman’ın buluştuğu nokta olan Kahramanmaraş, bu nitelikte bölgesel bir fuar için merkez konumunda bulunuyor

Sektörde gelişme kaydetmiş iller arasında yer alan Kahramanmaraş Türkiye’de üretilen ipliğin yüzde 30’unu, dokuma ve örgü  kumaşın yüzde 13’ünü tek başına üretiyor. 2011 – 2013 yılları arasında alınan teşviklerle tekstil yatırımlarının yüzde 15’ine ev sahipliği yapan kent, Türkiye’deki toplam yatırım miktarının (14 milyar TL) yüzde 20’sini gerçekleştirmesi ile dikkatleri çekmektedir.

KTM2014  Uluslararası makina üreticilerini bölgeye getirecek

Başta Almanya olmak üzere Belçika, Çin, Fransa, Japonya, İsviçre, İtalya, İspanya, İngiltere, Hindistan, Kore ve Tayvan’lı makine üreticilerinin katılım için rezervasyon yaptırdığı fuar, niş bir organizasyon olarak planlandı. KTM2014 fuarı ile  eş zamanlı olarak B2B görüşmeler ile firmaların buluşmasını sağlayacak organizasyonlar planlanıyor. Ayrıca KTM2014 fuarı ile eş zamanlı olarak Kahramanmaraş sanayi ve ticaret odası tarafından

‘2.Uluslararası Tekstil Zirvesi’ sempozyumu düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı himayesinde gerçekleşen Uluslararası Tekstil Zirvesi’nin açılışını İstanbul tekstil ve hammaddeleri ihracatçıları birliği İTHİB yönetim kurulu başkanı İsmail Gülle ile Akdeniz tekstil ve hammaddeleri ihracatçıları birliği ATHİB yönetim kurulu başkanı Zeki Kıvanç birlikte yapmışlardı. Büyük ilgi gören sempozyumu sektörden 750 kişi takip etmişti.

Fuarın katılımcı konseptini aşağıda belirtilen ürün grupları oluşturuyor,

•                İplik ve İplik hazırlama Makinaları, yardımcı makinalar ve aksesuarları.

•                Büküm ve Bobin makinaları, yardımcı makinalar ve aksesuarları,

•                Teknik tekstil ve Nonwoven Makinaları, yedek parça ve aksamları,

•                Dokuma hazırlık ve dokuma makinaları, yardımcı makinaları ve aksesuarları

•               Örme Makinaları (Düz ve Yuvarlak), Atkılı, Çözgülü örme makinaları ve aksesuarları

•                Nakış Makinaları, yardımcı makinalar ve aksesuarları,

•                Boya, terbiye makinaları Tekstil kimyasalları ,laboratuvar  cihazları ve aksesuarları

•                Dijital baskı makinaları ve aksesuarları,

•                Konfeksiyon makinaları ve aksesuarları

Paylas

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 4 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


google fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckK.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.