............................................................... 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / GÜNCEL / ...............................................................

............................................................... ...............................................................

Bugün itibari ile K.Maraşta bir grup sosyal medyada gruplanıp toplanarak Suriyelileri istemiyoruz eylemi yapan bir grup sosyal medya kahramanları eylem yaparak polisle çatıştılar.

2014-07-14, 02:00:05 0 yorum


Enescan YİĞİT
enes_468@mynet.com, Suriyelilere ait iş yeri ve araçlarına zarar verdiler,Doğukent Mahallesi'ndeki çadır kent önünde biraraya gelen kalabalık, polis ekiplerince dağıtıldıktan sonra yürüyerek şehir merkezine geldi. Yolda gördükleri Suriyelilere ait araçlara zarar veren grup, Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Ney imiş Suriyelileri istemiyorlarmış. 

 

Şimdi soruyorum o sosyal medya kahramanlarına Allah göstermesin ama birgün Türkiye olarak bir savaşa girdiğimizde Allah yine göstermesin kafamıza mermi yağdığında anneni ,bacını ,çocuklarını, kardeşlerini , komşumuz Ermenistan’a mı sığındıracaksınız, yoksa her gün it dalaşı yaptığın Yunanistan a mı, yoksa Bulgaristana mı , hiç bunları düşündün mü?  Savaş heran herkesin başında  400 bin insanın canına kıyılmış, yanlış anlamadın 400 bin insan ne demek biliyor musun ? Bu zalim Esed in zulmünden kaçmış bu masum insanlara Mekkeli Müslümanlara yardım eden ensar gibi olmak lazım değil mi Kahramanmaraşlı hemşerilerim. Aynı zulmün kendi başımıza geldiğini düşünürsek onları daha iyi anlarız.

Hele şu mübarek Ramazan ayında hemde bu eylem bu mübarek ayda. Mevla niçin oruç tut diyor senin orucuna ihtiyacı mı var Mevla’nın, oruç tutki açın halinden anla diye tut diyor yüce yaratan, Suriye’deki kardeşlerimiz köpek kedi eti yemeleri caiz diye fetva verildiğini biliyor musun ? neden verildi bu fetva; aç kaldıkları için bir lokma ekmek yiyemedikleri için. Suriyeli 5 yaşındaki çocuğa akşam ne yedin diye sorulduğunda OT yedim dediğinde sen burada o türlü yemekleri yerken boğazından nasıl geçiyor merak ediyorum. ve hala bu kardeşlerimize git diyebiliyorsun. 

Tüm dünyanın gözü kör olmuş orada, Müslüman Müslümanı vurur iken cümle Hristiyanlar ,Yahudiler sevinirken , sen K.Maraş ta boğaz tokluğuna duran hatta onu bile zor bulan bir din kardeşine git memleketine öl der isen senin o Yahudi ve Hristiyan’dan ne farkın kalır soruyorum.

Bir defa çadır kente gidip bir Suriyeli kardeşinle konuştun mu dertlerini dinleyip acılarına ortak oldun mu? bir kuruş yardım ettin mi? bir Suriyeli aileyi dost aile diyip evine çağırdın mı? bir Suriyeli kardeşinle bir lokma ekmeğini paylaştın mı? sanıyorum hayır birkez dinleseniz onları bir kez ciğerlerini yakan acıyı dinleseniz , her konuştuğum ailenin en az 4 şehit verdiğini sizde dinleseniz inanın evinizin en güzel yerini verirsiniz o kardeşlerime. Bu saydıklarını sen yaptın mı derseniz evet bütün saydıklarımı yaptım ve komşum olan bir aileyi kardeş aile ilan ettim elhamdülillah. 

Devlet olarak yapılan eksiklikler elbet var yok değil bu kardeşlerimizin bütün sıkıntılarını maalesef sadece Türkiye hükümeti çekmekte diğer ülkelerden pek yardım gelmediği için kısıtlı imkanlarla devletimiz yardım etmekte, Gaziantep’te olduğu gibi devletimiz dışarıda yaşayan Suriyeli kardeşlerimize sahip çıkmalı onları çadır kentte kontrol altında tutmalı. Elbet vardır o Suriyelilerin içinde şehrin hzurunu bozan kişiler bunlar tespit edilip sınırsışı edilmeliler , kulağımıza hoş gelmeyen bir çok olay yok değil var ama bunlara polisimiz el atıp tespit etmelidir. Tespit edilen huzur bozucular ülke dışına çıkarılmasında hiç bi sakınca yoktur, ama birkaç huzur bozucu için tüm kardeşlerimiz gitsin demek bu sütçü imamın torunu Kahramanmaraşlılara yakışmaz. 

SELAM VE DUA İLE 

Paylas

YAZARIN DIGER YAZILARI


YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


7 + 5 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


google fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckK.MARAS


Copyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.