Baypas Yapılamaz Denen Hastaya KSÜ Umut Oldu 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / SAĞLIK / Baypas Yapılamaz Denen Hastaya KSÜ Umut Oldu

Baypas Yapılamaz Denen Hastaya KSÜ Umut Oldu Baypas Yapılamaz Denen Hastaya KSÜ Umut Oldu

Bir buçuk yılda 5 hastane gezen fakat baypasa uygun değil denerek ameliyat edilmeyen hasta Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık,

2015-11-20, 19:45:26 0 yorumUygulama ve Araştırma Hastanesi’nde (SUAH) gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.

 

Niğde’de yaşayan kalp hastası Fatma Demiryürek bir buçuk yıl önce rahatsızlanarak önce Bor Devlet Hastanesi’ne ardından Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri Tıp Fakültesi Hastanelerine gitti. Gittiği her hastaneden baypas yapılmasının risk taşıdığı için yapılamayacağı cevabını alan Demiryürek ailesi, rapor ve cdleri Hacettepe tıp fakültesi ve Ankara’da hizmet veren özel bir hastaneye göndererek görüş istediler fakat aldıkları yanıt baypas yapılamayacağı yönünde oldu.

 

Aynı sorunu daha önce yaşayan bir arkadaşlarının tavsiyesi üzerine KSÜ SUAH’a gelen Fatma Demiryürek’e KSÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Özgül başkanlığında başarılı bir ameliyat  yapılarak hasarlı damarı onarıldı.

 

Operasyonu yürüten Prof. Dr. Sami Özgül taşıdığı risk nedeniyle bu ameliyat ı yapabilen merkezin Türkiye’de çok az olduğunu söyledi. Prof. Dr. Özgül “Bu hastanın özelliği şu; ameliyat  olma özelliğini kaybetmiş ameliyat ta masada kalabilir bir hasta, onun için Türkiye’de kimse bu hastayı ameliyat  etmez. Kronik total oklüzyon dediğimiz önemli bir damar tıkalı bunu da Türkiye’de açabilen merkezler çok az, sadece birkaç isim gerçekleştirebiliyor” diye konuştu.

 

“İlgili ameliyat  uzun, zor ve incelikli bir işlemdi. Ekibimizle birlikte yürüttüğümüz ameliyat la hasarlı damarı başarılı bir şekilde açtık” diyen Prof. Dr. Özgül ”Dünyada ne yapılıyorsa burada yapabiliriz gereken ekipman ve cihaz desteğiyle KSÜ SUAH’ta her türlü ameliyat  yapılabilir hastane olarak bu anlamda iyi bir düzeydeyiz” dedi.

 

 

Ameliyat ı yapan doktorlara ve hastane çalışanlarına teşekkür eden Nuri ve Fatma Demiryürek çifti “Allah hocalarımızı başımızdan eksik etmesin. Bize mucizeyi yaşattılar “ şeklinde konuştu. “Yurt dışına gitmeye gerek yok. Kahramanmaraş’ta da bu zor ameliyat lar yapılıyormuş” diyen Fatma Demiryürek, “ Allah başımızdan eksik etmesin hocalarımızı insanlar üzüntüden ağlar biz ameliyat  çıkışı mutluluktan ağladık” diye konuştu.

Paylas
Etiketler:
dr.

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


7 + 8 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


google fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckK.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.