KSÜ’de ‘15 Temmuz ve Coğrafyamız’ Konulu Konferans Verildi 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / KÜLTÜR-SNT / KSÜ’de ‘15 Temmuz ve Coğrafyamız’ Konulu Konferans Verildi

KSÜ’de ‘15 Temmuz ve Coğrafyamız’ Konulu Konferans Verildi KSÜ’de ‘15 Temmuz ve Coğrafyamız’ Konulu Konferans Verildi

Tarihçi-yazar Hüseyin Özhazar, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) ‘15 Temmuz ve Coğrafyamız’ konulu konferans verdi.

2016-11-03, 08:10:49 0 yorum 

 

KSÜ Genç Fikir Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen konferans, KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Tarihçi-yazar Hüseyin Özhazar, 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi ve sonrasında coğrafyamızda yaşanan gelişmeler ve geçmişten bugüne coğrafyamızda oynanan oyunlara ilişkin bilgiler paylaştı.

 

Coğrafyamızda yaşanan gelişmeleri anlamak için ‘en uzun yüzyıl’ olarak adlandırılan 19. yüzyılın anlaşılması gerektiğini belirten Özhazar, “19. yüzyılı anlamadan 20 ve 21. yüzyıllar anlaşılamaz. Bu yüzyıl küresel emperyalist güçlerin yeni dizaynlar planladığı dönemdir.” şeklinde konuştu.

 

Türkiye’nin küresel güçlerle bağlantısı konusunda 1960 darbesini anlamadan doğru bir analiz yapılamayacağını ifade eden Özhazar, “1960 darbesinden sonra Türkiye’nin sürekli kontrol edilebilir bir devlet olabilmesi amacıyla bir vesayet sistemi oluşturulmuştur. Bu vesayetin sürekliliği için de 4 ana unsurun Türkiye’de sürekli kontrol edilmesi gerekir.” dedi. Özhazar, bu 4 unsuru; askeri bürokrasi, yargı bürokrasisi, sermaye yapısı ve medya yapısının kontrol edilmesi olarak sıraladı.

 

“Bu oluşturulan vesayet alanlarıyla FETÖ’nün egemenlik kurmak, sızmak ve ele geçirmek istediği alanlar birebir örtüşmektedir.” diyen Özhazar, “Bütün bunlar, bu zihnin, kafanın, anlayışın kaynağının aynı olduğunu ortaya koyması açısından ilginç bir veri olarak karşımıza çıkmaktadır.” dedi.

 

Konferans sunumunun ardından tarihçi-yazar Özhazar’a İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öz tarafından plaket takdim edildi.

Paylas
Etiketler:
15

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


6 + 3 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


google fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckK.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.