KSÜ’de Girişimci Beyinler, Genç Girişimci Adayları İle Buluştu 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / EĞİTİM / KSÜ’de Girişimci Beyinler, Genç Girişimci Adayları İle Buluştu

KSÜ’de Girişimci Beyinler, Genç Girişimci Adayları İle Buluştu KSÜ’de Girişimci Beyinler, Genç Girişimci Adayları İle Buluştu

kahramanmaraş sütçü İmam Üniversitesi (ksÜ) rektörlüğü ve ksÜ ieee (institute of electrical and electronics,

2017-03-08, 18:08:45 0 yorum


 

 

 Engineers) Öğrenci Topluluğu tarafından “Girişimci Beyinler 2” etkinliği düzenlendi.

KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Ersin Akıncı yaptı. Konferansın verimli geçmesi temennisinde bulunan Akıncı, katkı sunanlara teşekkür etti. Rektör Yardımcısı Akıncı, genç girişimci adaylarına seslenerek “Girişimci, inovatif ve hareketli bireyler olarak kendinizi yetiştirin.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından ilk sözü ekonomist ve program yapımcısı Sami Altınkaya aldı. Televizyon sektöründe geçen 20 yıllık kariyer yaşamını aktaran Altınkaya, girişimcilikte inovatif düşüncenin önemine değindi. Günümüzde çok üretenlerin değil kişisel ürünler üretebilenlerin kazandığına dikkat çeken Altınkaya, “Fikrinizin para etmesi için herkes gibi olmamanız lazım. Alın teri ile kazanma devri bitti. Artık akıl teri ile kazanma devri başladı.” diye konuştu. Genç girişimci adayı öğrencilere seslenen Altınkaya, “İnovatif olursanız, iş bulma gibi bir sorun yaşamayacaksınız.” dedi.

Sağlık alanında çok sayıda faydalı model geliştiren KSÜ Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Tokur ise Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren firması aracılığıyla ortaya koyduğu başarılı projeleri katılımcılarla paylaştı. Tokur, yüzde 85 dışa bağımlı olan medikal cihaz sektöründe önemli bir boşluğu doldurmayı amaçladıklarını ifade etti.

Konferansın son bölümünde ise Adana Genç İşadamları Derneği Eski Başkanı Mustafa Zübeyir Yağcı, genç yaşta atıldığı ticaret hayatından kesitleri katılımcılarla paylaştı. Yağcı, “Ne yaparsanız yapın, yaptığınız işin en iyisini yapmaya odaklanın.” diye konuştu.

Program, katılımcılara plaketlerinin takdim edilmesinin ardından verilen kokteyl ile son buldu.

Paylas
Etiketler:

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 9 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


google fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckK.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.