KSÜ İlahiyat Fakültesi Musiki Konseri Büyük Beğeni Topladı 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / KÜLTÜR-SNT / KSÜ İlahiyat Fakültesi Musiki Konseri Büyük Beğeni Topladı

KSÜ İlahiyat Fakültesi Musiki Konseri Büyük Beğeni Topladı KSÜ İlahiyat Fakültesi Musiki Konseri Büyük Beğeni Topladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İlahiyat Fakültesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş İl Müftülüğü işbirliğiyle Kutlu

2017-05-13, 18:57:33 0 yorum 

Doğum Haftası kapsamında düzenlenen tasavvuf musikisi konseri, izleyenlerin beğenisini kazandı.

 

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tasavvuf musikisi konserine Kahramanmaraş Adalet Komisyonu Başkanı Timuçin Dedeoğlu, KSÜ rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Metin Doğan, , Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç, KSÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan, protokol üyeleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ile çok sayıda Kahramanmaraşlı katıldı.

 

KSÜ Öğretim Elemanı Uzman Mehmet Yaşar’ın birbirinden güzel şiirler eşlinde sunduğu program, KSÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Abdüssamed Söyler’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Programın açılış konuşmasını  KSÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan yaparken, 15 Temmuz darbe girişiminde Gazi olan KSÜ öğrencisi Şakir Yeşilay’ın da etkinliğe katıldığını belirtti. Özdoğan, “15 Temmuz’da bu millet salalarla, ezanlarla, tekbirlerle sokağa çıkıp vatanın birliği ve bütünlüğü için fedakârca bir gayrette bulunmuşlarsa, bu gün de aynı şekilde öğrencilerimiz, hocalarımız, müftülük camiamız,  aynı duygu ve düşünceyle yine hem Peygamber (S.A.V)’i anmak hem de aynı ruhu diri tutmak, canlandırmak, sizlerle paylaşmak için buradayız.” dedi.

 

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç ise konuşmasında tasavvuf musikisinin önemine değindi. Müftü Sürgeç musikinin, kâinatta her şeyin kendisine göre ses çıkardığı, suyun şırıldadığı, kuşun öttüğü, koyunun melediği, telin inlediği ve göğün gürlediği bir âlemde, perde perde nispet helezonlarıyla mutlak hakikat arayıcılığının ismi olduğunu söyledi. Sürgeç “Biliyor musunuz?  Bizler bu coğrafyanın rengini kokusunu yitirdik. Her şeye haram dedik, bidat dedik. Allah Teâlâ’nın fıtratımıza yerleştirdiği o musiki, yani kâinatın sesi, haram veya bidat adı altında bizden uzaklaştıkça bu sefer coğrafyamızın rengini yitirdik, duygumuz ve ruhumuz gitti. Diğer taraftan musiki adı altında sanatı bir tarafa atarak musikiyi sulandıranlar da işin diğer bir tarafı, ifrat ve tefrit. Bu ikisinin ortasını bulmak mecburiyetindeyiz; yok sayamayız ve yeniden bu genç kuşaklara ulaştırmak zorundayız.” şeklinde konuştu.

 

Program İl Müftülüğü ve İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden oluşan Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğunca icra edildi. Programda birbirinden güzel tasavvuf müziği eserleri seslendirilirken, koro şefliğini KSÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ahmet Görüzoğlu yaptı. Konserde birbirinden güzel tasavvuf müziği eserleri, salâ, ezan ve mevlitten bölümler seslendirildi.

 

Programda, Görüzoğlu’nun yaylı tambur taksimi eşliğinde Uzman Mehmet Yaşar’ın “Bana seni gerek seni” şiiri performansı ayakta alkışlandı..

 

Program sonunda protokol üyeleri tarafından programa katkı sağlayanlara karanfil takdim edildi.

Paylas
Etiketler:

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 8 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


google fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckK.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.