KSÜ Electronic Bees Takımı, TÜRKSAT Model Uydu Yarışmasında 3. Oldu 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / EĞİTİM / KSÜ Electronic Bees Takımı, TÜRKSAT Model Uydu Yarışmasında 3. Oldu

KSÜ Electronic Bees Takımı, TÜRKSAT Model Uydu Yarışmasında 3. Oldu KSÜ Electronic Bees Takımı, TÜRKSAT Model Uydu Yarışmasında 3. Oldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Electronic Bees takımı, Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. (TÜRKSAT) tarafından üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak bu yıl 2.’si düzenlenen Model Uydu Yarışması’nda 3. Oldu.

2017-09-17, 19:51:22 0 yorumModel Uydu Yarışması, 7-9 Eylül 2017 tarihlerinde TÜRKSAT Gölbaşı yerleşkesinde gerçekleştirildi.  8 aylık süreçte PDR (Prelimary Design Review), CDR (Critical Design Review), QR (Qualification Review) aşamalarının tamamlanması ile birlikte üç günlük FRR (Flight Readness Review), Flight  ve PFR (Post Flight Review) aşamalarını içeren yarışmada 11 takım başarı ile uçuşlarını gerçekleştirdi.

 

Yapılan uçuşlarda, konum, basınç, yükseklik, sıcaklık, hız, batarya bilgisi gibi telemetri verileri toplanarak otonom olarak değerlendirildikten sonra  eşzamanlı bir şekilde takımların işlettikleri özgün tasarımlı yer istasyonlarına aktarıldı. Bu veriler, oluşturulan hakem heyeti ve yarışmacı takımlar tarafından analiz edildikten sonra takımlar uçuş raporlarını oluşturup uçuştan bir gün sonra hakem heyetine detaylı sunum yaptı.  Sunumların ardından son puanlama yapılarak tüm takımların final puanları belirlendi. Yarışma sonucu Akdeniz Üniversitesi takımı birinci, Yıldız Teknik Üniversitesi takımı ikinci olurken, KSÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Alkan’ın danışmanlığını yürüttüğü Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans öğrencilerinden oluşan 5 kişilik Electronic Bees takımı üçüncülük elde etti.

 

TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın katılımı ile gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren ilk takım üyelerine 2.000 TL, ikinci takım üyelerine 1.500 TL, üçüncü takım üyelerine ise 1.000 TL değerinde teknoloji market hediye çeki verildi.

 

Ödül töreninde konuşan TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen, uydu haberleşmesinin kritik önemine  ve bu alanda çalışacak nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi hedefine işaret ederek yarışmanın bu konuda mühendislik öğrencilerine çok önemli bir vizyon kazandırdığını ifade etti. Ödül töreni, TÜRKSAT yöneticileri ve tüm yarışmacıların hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

Paylas
Etiketler:

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


5 + 7 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


google fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckK.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.