KSÜ’de ‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ Etkinliği Düzenlendi 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / GÜNCEL / KSÜ’de ‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ Etkinliği Düzenlendi

KSÜ’de ‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ Etkinliği Düzenlendi KSÜ’de ‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ Etkinliği Düzenlendi

12 Kasım ‘’Afet Eğitimi Hazırlık Günü’ kapsamında Kahramanmaraş Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

2017-11-27, 19:49:33 0 yorum(KSÜ) Sivil Savunma Uzmanlığı ve KSÜ Doğal Afet Arama Kurtarma İlk Yardım Öğrenci Topluluğu (DAKİK) tarafından KSÜ personel ve öğrencilerine yönelik afet bilinci oluşturmak amacıyla ‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ etkinliği düzenlendi.

 

‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ KSÜ Avşar Yerleşkesi Merkez Kafeteryada AFAD ekipleri tarafından tanıtım amaçlı stant açılmasıyla başladı. AFAD ekipleri arama ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılan ekipman ve donanımları uygulamalı olarak tanıtırken, tanıtım standını gezen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yetkililerden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

 

Etkinlikler kapsamında KSÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Konferans Salonunda AFAD Eğitim Uzmanı Mehmet Arık ve KSÜ Sivil Savunma Uzmanı Mustafa Demir tarafından personel ve öğrencilere ‘’Afet Bilinci Eğitimi’’ verildi. Eğitmenler katılımcılara afet anında nasıl hareket edeceklerini uygulamalı bir şekilde göstererek söndürme, kurtarma, koruma ve ilkyardım konularında da bilgi verdi.

 

‘3. Geleneksel AFAD-DAKİK Günleri’ etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan yangın tatbikatı ise elverişsiz hava şartları münasebetiyle ileri bir tarihe ertelendi.

Paylas
Etiketler:

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


2 + 8 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)

K.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.