Büyükşehir’den Yetimlere İftar 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / GÜNCEL / Büyükşehir’den Yetimlere İftar

Büyükşehir’den Yetimlere İftar Büyükşehir’den Yetimlere İftar

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il genelinde bulunan şehit ailelerine ve yetim çocuklara iftar programı düzenledi.

2018-06-01, 18:17:26 0 yorumKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü organizesiyle yapılan iftar programına şehit aileleri ile yetim çocuklar katıldı.

Şehit aileleri ve yetim çocuklar için verilen iftar yemeğine Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile şehit aileleri katıldı.

İftar programında bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Ramazan-ı Şerif’in ruhuna en uygun iftar programının bu olduğunu düşünüyorum. Bugünkü iftar programımız şehrimizde kardeşlik hukukunun daha güçlü hale gelmesi, insanların bir birine sahip çıkması ve dertleriyle dertlenmesi açısından çok önemli. Bunun sonucunda da şehrimizde mutluluğun, huzurun ve bereketin artması açısından çok önemli. Yetimler bize inançlarımızın emanetidir. Bizim medeniyetimizin ve maneviyatımızın emanetidir. Bu mübarek günlerde de gönül coğrafyamızda çok büyük kanayan yaralar var. Suriye'de, Filistin'de, Irak'ta, Arakan başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlum kardeşlerimiz var. Şehrimize sığınan mazlumlar ve yetimler var. Biz de Kahramanmaraş olarak bir nebze de olsa şehrimizdeki bu kardeşlik hukukunu güçlendirerek, dayanışma ruhunu arttırarak onlarla dertleşmek ve bir araya gelmek için bu iftar programını tertipledik” dedi.

Paylas
Etiketler:

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


1 + 8 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)

K.MARASCopyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.