KSÜ’de 14 Mart Tıp Bayramı Törenle Kutlandı 

Maras Haber Merkezi Facebook SayfasıMaras Haber Merkezi Twitter Sayfası
Kullanıcı Adı: Şifre:
MARAS HABER MERKEZİ


Ana Sayfa / GÜNCEL / KSÜ’de 14 Mart Tıp Bayramı Törenle Kutlandı

KSÜ’de 14 Mart Tıp Bayramı Törenle Kutlandı KSÜ’de 14 Mart Tıp Bayramı Törenle Kutlandı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle “İyi Hekim Olmak” konulu konferans ve Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi.

2019-03-15, 09:13:47 0 yorumKSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan yaptı. Sağılığın önemli bir hizmet alanı olduğunu hatırlatan Vali Özkan, bu hizmete gönüllü olan tıp öğrencilerini ve onlara her koşulda destek olan ailelerini tebrik etti.

 

Sağlık alanının sürekli gelişim gösteren dinamik bir alan olduğunun ve bu gelişmelerden en üst düzeyde istifade edilmesi gerektiğinin altını çizen Vali Özkan, sağlık çalışanlarının ve bütün kurum-kuruluşların ortak amacının insanın yaşam kalitesini iyileştirmek olduğunu söyledi.

 

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ise konuşmasına tıp öğrencilerinin ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak başladı. Sağlığın toplum için olmazsa olmaz bir olgu olduğunu ifade eden Rektör Can, bu manada sağlık alanındaki bu tür konferansların da toplumun her kesimini ilgilendirdiğini söyledi.

 

Tıp Fakültesi öğrencilerinin ailelerine seslenen Rektör Can, “Çocuklarınız bizlere emanet. Üniversitemiz her alanda gelişen ve büyüyen bir üniversite. Çocuklarınızın en kaliteli şekilde eğitim almaları için üniversitemizin bütün imkânlarını seferber ediyoruz. Onları en iyi şekilde yetiştirerek tıp doktoru olarak mezun edeceğiz.” diye konuştu.

 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamile Gül de bir konuşma gerçekleştirerek 14 Mart Tıp Bayramının anlam ve önemine ilişkin bilgiler verdi. Doktorluk mesleğinin insan sevgisi olmadan yapılacak bir meslek olmadığını ve özünde insan sevgisi olan bir meslek olduğunu vurgulayan Dekan Gül, genç hekim adaylarının ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

 

Açılış konuşmalarının ardından Gaziantep Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Elbeyli, “İyi Hekim Olmak” başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi. Konferans sunumunun ardından Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Özkaya tarafından hazırlanan multimedya gösterimi gerçekleştirildi. Programda Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan Her Dem Müzik Topluluğu da kısa bir müzik dinletisi gerçekleştirdi.

 

Törende ayrıca KSÜ Tıp Fakültesi 2018-2019 1. Dönem öğrencilerine beyaz önlükleri, protokol üyeleri ve Tıp Fakültesi öğretim üyeleri tarafından törenle giydirildi.

 

Program, toplu fotoğraf çekimi ve yapılan ikramların ardından son buldu.

Paylas

YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


3 + 8 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


google fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckgoogle fuckK.MARAS


Copyright © 2010 MARAS HABER MERKEZİ Tüm hakları saklıdır.
Sitemiz IHA-HABER7-SHIFTDELETE.NET-HABERVAKTIM.COM abonesidir.