Ahşap Atölyesinde Yangın

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin bir ahşap atölyesinde çıkan yangına anında müdahale ederek yangın büyümeden söndürdüğü belirtildi.

2018-04-18, 20:29:12 yorum


 

Konu ile ilgili olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinden yapılan açıklamada: “18 Nisan 2018’de, saat 01.30 sıralarında, Şazibey Mahallesi, Biriketçiler Caddesi’ndeki bir  ahşap atölyesinde yangın çıktığı ihbarı yapılması üzerine, Büyükşehir İtfaiyesi Merkez Grubundan 3 araç ve 10 personel dakikalar içinde olay yerine ulaşarak yangına müdahale etti. Yanan mekânın özellikle kapı kısmından yükselen alevlere yoğunlaşan itfaiye ekipleri yarım saat süren çalışmadan sonra alevleri kontrol altına aldı.

Olaydan bir saat sonra soğutma çalışmaları sırasında söz konusu atölyede kundaklama bulgularına rastlanırken, olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşıldı.

Yangının benzin kullanılarak çıkarıldığı tahmin edilirken, itfaiyenin erken müdahalesi ile alevlerin bitişik dükkânlara sıçratılmaması büyük bir faciayı önledi. Olay hakkında soruşturma başlatıldı” denilerek bilgi verildi.

Bu haber www.marashabermerkezi.com adresinden 18.01.2019 tarihinde alinmistir.