15 Temmuz Darbe Girişimi Ve Yeni Türkiye Paneli

Vali Vahdettin Özkan, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kahramanmaraş Temsilciliği tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Yeni Türkiye” konulu panele katıldı.

2016-08-23, 07:41:39 yorum


Vali Özkan, panelistler ile birlikte panel öncesi 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında vatandaşlarımızın verdiği mücadelenin resimlendiği sergiyi gezdi.

 Moderatörlüğünü KADEM Kahramanmaraş İl Temsilcisi Av. Fatma Kaptanoğlu’nun yaptığı, 64. Dönem Kültür ve Turizm Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Doç.Dr. Hüseyin Yayman ve Gazeteci-Yazar Sayın Ahmet Taşgetiren’in konuşmacı olarak katıldığı panelde, 15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından yapılan darbe girişimi, Darbe girişiminin ulusal ve uluslararası boyutu, Türkiye’deki darbelerin FETÖ/PDY yapılanmasına etkisi, OHAL süreci, Yeni Türkiye vizyonu, darbe girişimi ve sonrasında yaşanan hukuki ve sosyal sürecin toplumsal düzeydeki etkileri konuşuldu.

 

Vali Özkan, KADEM tarafından hazırlanan tabloyu, 64. Dönem Kültür ve Turizm Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal’a takdim etti.

 

Panel sonunda, Anadolu Ajansı tarafından hazırlanan 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kronolojisini ve sonrasındaki tepkileri ele alan "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" kitabı dağıtıldı.

Bu haber www.marashabermerkezi.com adresinden 29.05.2020 tarihinde alinmistir.